Google Hesap Şifre Sıfırlama

En sık karşılaşılan Google sorunları ve çözümleri

google hesaa şifre sıfırlama

Google hesap sahiplerinin şifre sıfırlama ihtiyacının ne zaman ortaya çıkabileceği bilinmez. Bu yüzden Google hesabınızın şifresini sıfırlama işlemini Gmail adresinizle kolayca yapabilmeniz için en kolay yöntemleri yine Google Sorun Giderme açıklıyor.

Gmail’in kimliğinizi doğrulamak ve şifrenizi kurtarmak (veya sıfırlamak) için birkaç farklı yolu vardır. Neyse ki, hepsi Gmail’in size adım adım yol göstereceği hoş bir küçük sihirbazda düzenlenmiştir.

Şifre kurtarma işlemini başlatmak oldukça kolaydır: Gmail oturum açma sayfasındaki “şifremi unuttum” bağlantısını tıklamanız yeterlidir . Ardından , hatırlayabileceğiniz son şifreyi girmenizi isteyen bir mesaj gösterilecektir . Doğru bir parolayı hatırlayabilirseniz ve bir yedekleme sistemi kurduysanız, çeşitli şekillerde devam etmeniz istenecektir. Hiçbirini hatırlamıyorsanız, “farklı bir soru dene”yi tıklayın.

Bir sonraki seçenek tercih ederim presumes kurtarma e-, için bir kod gönderecek olan ikincil bir kurtarma e (ilk etapta Gmail hesabınızı oluştururken yolu geri kurmak olan). Bu seçeneği kullanmak size ikincil e-posta hesabınızda (Gmail olması gerekmez) yeni bir şifre oluşturmanıza ve hesabınıza yeniden erişim kazanmanıza izin verecek 6 basamaklı bir kodla bir bağlantı gönderir. Kodu görmek için bu ikincil hesaptaki postanızı kontrol edin, ardından yeni bir şifre üreticisinin kilidini açmak için kodu girin. Daha yeni hesapların telefon numarası yedekleme seçeneği de olabilir; aşağıya bakın.

Gmail Hesap Kapatma

Bu işe yaramazsa, örneğin başlangıçta yedek olarak atadığınız hesaba erişiminiz yoksa, tekrar “farklı bir soru dene”yi tıklayın. Artık “annenizin kızlık soyadı nedir” gibi güvenlik soruları gibi daha eski, daha az güvenli hesap koruma yöntemlerine geçiyoruz. Bunlardan en az birine cevap verebilmelisiniz.

Bu noktada yeni bir şifre oluşturun ve onaylayın. Artık hesabınıza tekrar erişiminiz var. İşte hem güvenli hem de akılda kalıcı yeni bir parolanın nasıl seçileceğine dair bir başlangıç.

Google hesap şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

Gmail şifrenizi değiştirmek için asla yanlış bir zaman yoktur. Güvenlik amacıyla parolanızı rutin olarak değiştirmek her zaman iyidir. Ayrıca, bir güvenlik ihlalinin ne zaman gerçekleşeceğini veya bir bilgisayar korsanının perde arkasında hesabınızın güvenliğini ihlal edip etmediğini asla bilemezsiniz.

Gmail iletilerinizin ve hesap ayarlarınızın gizli kalmasını sağlamak için Gmail şifrenizi birkaç ayda bir değiştirin. Bunu yapsanız bile, şifreniz sık sık değiştiği için bazen unutabilirsiniz.

 • Şifre Unutulursa Google Hesap Şifre Sıfırlama:

Gmail şifrenizi hatırlayamıyorsanız ve olası tüm kombinasyonları güneş altında girmeye çalıştığınızı düşünüyorsanız, sıfırlamanın zamanı gelmiş olabilir.

Gmail şifremi unuttum doğrulayamıyorum, Gmail şifremi unuttum, Gmail hesabımın şifresini unuttum, Google hesap kurtarma işlemi yapmak istiyorum ya da Google hesap kurtarma nasıl yapılır diyorsanız doğru yerdesiniz.

Unutulan Gmail şifrenizi sıfırlamak için hesabınızda kayıtlı bir yedek e-posta veya cep telefonu numaranız olmalıdır . Aksi takdirde Google, sıfırlamak için bir onay kodu gönderemez.

Google, iki gereksinimden biri olmadan oturum açmayı yeniden denemenizi ister. Bu da sizi çaresiz bırakır. Bunun tek istisnası, Google’ın o cihazda daha önce oturum açtığınızı tespit etmesi durumunda , gerçek bir şifre girseniz de girmeseniz de yeni şifre seçeneğini otomatik olarak görüntülemesidir . İşte hatırlamadığınız şifrenizi nasıl sıfırlayacağınız.

 1. Google hesap kurtarma sayfasına gidin. (Buraya tıklayın.)
 2. Erişmeye çalıştığınız e-posta adresini girin ve “İleri”yi tıklayın.
 3. Görüntülenen istemde “Başka bir yol dene”yi tıklayın .
 4. Bağlantılı cep telefonu numaranıza veya yedek e-postanıza bir doğrulama kodu isteyin. İkisinden yalnızca birine sahipseniz, kodu otomatik olarak kayıtlı seçeneğe gönderir. Kodu girin ve “İleri”ye tıklayın .
 5. “Şifreyi Değiştir” ekranında yeni şifrenizi oluşturun, onaylayın ve ardından “Şifreyi kaydet”e tıklayın.
 6. Yeni şifrenizi kaydettikten sonra Güvenlik Kontrolü ekranı görünür. “Devam”ı tıklayın.
 7. Artık “Google Hesabı” sayfanızı göreceksiniz ve yeni şifreniz artık etkin.

Yukarıdaki adımlar kayıtlı bir yedek e-posta, telefon numarası veya her ikisini de gerektirir. Her iki güvenlik seçeneğini de ayarlamadıysanız, Google o cihazda daha önce oturum açtığınızı algılamadığı sürece unutulan şifrenizi değiştiremezsiniz . Google’ın önceki oturum açma olaylarını algılaması için, yukarıda 3. Adımda gösterildiği gibi “Başka bir yol dene”yi tıklamayı atlayın. Bunun yerine mevcut veya eski şifrenizi tahmin edin.

 • Google Hesap Şifresi Biliniyorsa:

Mevcut şifrenizi zaten biliyorsanız ve hesabınıza erişebiliyorsanız, sıfırlamak bir bağlantıya tıklamak kadar kolaydır.

 1. myaccount.google.com‘da oturum açın.
 2. Sol menüden “Güvenlik”e tıklayın,  Google’da Oturum Açma ” bölümüne gidin.
 3. “Şifre”yi tıklayın , ardından istenirse mevcut şifrenizi girin.
 4. Yeni şifrenizi girin ve onaylayın, ardından “ŞİFREYİ DEĞİŞTİR”e tıklayın.

Gmail Şifre Değiştirme (Resimli Anlatım)

Gmail şifre değiştirme işlemi telefon üzerinden nasıl yapılır?

Şifrenizi güvenlik nedeniyle değiştirebilir veya unutursanız sıfırlayabilirsiniz. Google Hesabı şifreniz, Gmail ve YouTube gibi birçok Google ürününe erişmek için kullanılır.

 • Google hesabı şifre sıfırlama işlemi Android telefonlarda nasıl yapılır?

 1. Android telefonunuzda veya tabletinizde cihazınızın Ayarlar uygulamasını açmak ve daha sonra Google ve daha sonra Google Hesabınızı yönetin .
 2. En üstte, Güvenlik’e dokunun .
 3. “Google’a oturum açılıyor,” altında Şifre’ye dokunun. Oturum açmanız gerekebilir.
 4. Google hesap şifre sıfırlama işlemi için yeni parolanızı girin ve ardından Parolayı Değiştir’e dokunun.

Android telefonlarda Google hesap kurtarma işlemi için ise;

 1. Google hesap kurtarma işlemi için buradaki adımları izleyin.
 2. Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için size bazı sorular sorulacak ve size bir e-posta gönderilecektir.
 3. E-posta almazsanız: Spam veya Toplu Posta klasörlerinizi kontrol edin. noreply@google.comAdres defterinize ekleyin. Başka bir e-posta istemek için hesabınızı kurtarma adımlarını izleyin.
 4. Hesabınıza kaydolmak veya oturum açmak için kullanmış olabileceğiniz tüm e-posta adreslerini kontrol edin.
 5. Bu hesapla daha önce kullanmadığınız bir şifre seçin.
 • Google hesabı şifresi iPhone ya da iPad’de nasıl değiştirilir?

 1. iPhone veya iPad’inizde Gmail uygulamasını açın .
 2. Sağ üstte, profil resminize veya başlığa dokunun ve daha sonra Google Hesabınızı yönetin . Gmail kullanmıyorsanız myaccount.google.com adresine gidin .
 3. En üstte Kişisel bilgiler’e dokunun .
 4. “Profil” altında Şifre’ye dokunun.
 5. Yeni parolanızı girin, ardından Parolayı Değiştir’i seçin

iPhone telefonlarda ya da iPad tabletlerde Google hesap kurtarma işlemi için ise;

 1. Google hesap kurtarma işlemi için buradaki adımları izleyin.
 2. Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için size bazı sorular sorulacak ve size bir e-posta gönderilecektir.
 3. E-posta almazsanız: Spam veya Toplu Posta klasörlerinizi kontrol edin. noreply@google.comAdres defterinize ekleyin. Başka bir e-posta istemek için hesabınızı kurtarma adımlarını izleyin.
 4. Hesabınıza kaydolmak veya oturum açmak için kullanmış olabileceğiniz tüm e-posta adreslerini kontrol edin.
 5. Bu hesapla daha önce kullanmadığınız bir şifre seçin.
Google Hesap Kurtarma

Google / Gmail hesabınıza erişiminizi kaybetmek inanılmaz derecede sinir bozucu ve mutsuz bir deneyim olabilir. Bu makaleyi araştırırken, şifrelerini unuttuktan sonra hesapları kilitlenen ve birkaç hafta geçmesine rağmen hala geri giremeyen birkaç kişinin hesabıyla karşılaştım.

Google, şifrenizi unuttuğunuz için veya birisi hesabınızı ele geçirip değiştirdiği için hesabınızın kilitlenip kilitlenmediğini denemek için bir yöntemler listesi sağlar. Bazen çalışırlar.

Google’ın önerilerinin dışındaki seçenekleriniz sınırlı olabilir, bu nedenle önceden hazırlıklı olmak en iyisidir. Eşyalarınızı geri almak için sizi mümkün olan en iyi konuma yerleştirmek için bazı öneriler.

Google Hesap Kurtarma İşleminden Yararlanmak İçin

HESABINIZI DÜZENLİ OLARAK YEDEKLEYİN: Eğer (tahtaya vurarak) hesabınıza erişimi kaybederseniz, verilerinizin yakın zamanda yedeğine sahipseniz, daha az darbe alır ve tansiyonunuzun yükselmesi daha az olasıdır. Google, Paket Servisi adını verdiği verilerinizi indirmeniz için bir yol sağlar. Tüm Google uygulamalarınızdan veya bazılarından veya yalnızca Gmail gibi tek bir uygulamadan tüm verileri indirebilirsiniz.

İndirme biçimleri, veri türüne bağlı olarak değişir. E-postanız MBOX biçiminde indirilecek ve daha sonra başka bir Gmail hesabına veya diğer çoğu e-posta hizmetine veya uygulamasına yüklenebilecektir.

Gmail Şifre Kurtarma

Parolanızı kaybederseniz Google’ın kimliğinizi doğrulama yollarından biri, önceki parolanızı yazmanızı istemektir. Parolanızı değiştirdiğinizden bu yana bir süre geçtiyse (gerçekten değiştirdiğiniz varsayılırsa), o eski parolayı hatırlamak zor (veya imkansız) olabilir. Bu nedenle, Google şifrenizi değiştirdiğinizde – düzenli olarak değiştirmek kötü bir fikir değildir – eski şifrenizin kaydını güvenli bir yerde saklayın.

Burada iyi bir strateji, şifre yöneticinizi kullanmaktır – bir tane kullanıyorsunuz, değil mi? — eski şifreleri takip etmek için. Çoğu şifre yöneticisi, yeni bir şifre oluşturduğunuzda bir uygulama için mevcut girişi güncellemeyi teklif eder; mümkünse, bunun yerine yeni bir giriş oluşturmayı seçebilir ve ardından geri dönüp eskisini “Gmail – eski şifre” gibi bir şey söylemek için düzenleyebilirsiniz.

Parola yöneticisi kullanmıyorsanız (ve parolanızı kaybettiyseniz, olmama ihtimaliniz yüksek), o zaman belki eski parolaların bir listesini şifrelenmiş bir dosyada tutabilirsiniz. Her ihtimale karşı.

Google Hesabınızın Şifresini Kurtarın

Peki ya şifrenizi gerçekten kaybederseniz veya başka bir nedenle hesabınıza giremezseniz? Pekala, Google’ın kurtarma sayfasına gidin ve bu soruları yanıtlamaya başlayın.

Maalesef bir deneme hesabında denediğimde seçeneklerimin gerçekten sınırlı olduğunu fark ettim. Önce kullandığım son şifre, ardından alternatif e-posta adresimden bir doğrulama kodu, telefonumdan bir doğrulama kodu ve güvenlik sorumun yanıtı (Google’ın artık güvenlik soruları kullanmadığını iddia etmesine rağmen) istendi. Bunlardan hiçbirine sahip olmadığımı iddia ettiğimde, son ekran beni tekrar denemeye çağırdı. Bütün hileyi tekrar yaşadım – ve tekrar “Tekrar dene”m istendi. Alternatif sunulmadı.

Ayrıca, “Google Hesabınızda oturum açamıyorsunuz” sayfasına gitmeyi ve sunulan seçeneklerden birini veya birkaçını seçmeyi deneyerek sunulan başka seçenekler olup olmadığını görebilirsiniz.

Ancak Google’ın botlarının istediği bilgileri girseniz bile yeterli olmayabileceğini unutmayın. 2017’de teknoloji gazetecisi Ron Miller, Google hesabından kilitlendi; bir makalesinde, önemli sıkıntılarını anlattı. Peki ne yapabilirsiniz? E-postalarınızı ve diğer Google verilerini gerçekten elinizin altında tutmak istiyorsanız, hesabınızı geri yüklemek için mümkün olduğunca çok yolunuz olduğundan emin olun ve her ihtimale karşı hepsini yedeklemeyi unutmayın. Aksi takdirde, yapabileceğiniz her şeyi denedikten sonra, Google’ın ” Hesap kurtarma adımlarını tamamlamak için ipuçları ” sayfasının alt kısmında önerdiği şeyi yapmanız ve yeni bir hesap oluşturmanız gerekebilir .

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: