Gmail Hesap Açma: Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

En sık karşılaşılan Google sorunları ve çözümleri

gmail hesap açma

Gmail hesap açma işlemi nasıl yapılır? Hadi sen de GSG ile bir Gmail aç! Google Sorun Giderme ile hemen Gmail aç, posta kutuna hemen eriş. Google’ın kurucusu olduğu Gmail hesap açma işlemleri bakımından da oldukça pratik bir kullanım sunar. Dünya üzerinde birçok kullanıcıya sahip olan Gmail sayesinde Google’ın yarattığı uygulamalara da kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Biz de Googleperest olarak Google’ın bu muhteşem e-mail hizmetinden nasıl yararlanabileceğinizi anlatacağız. Gmail hesap aç işlemi için ayrıntılar makalemizin devamında. Peki Gmail hesabı nasıl açılır?

Gmail Giriş

En kolay yöntemlerle Gmail aç, Gmail hesap açma konusunda eksper ol.

Adım Adım Gmail Aç

Gmail hesabı açma işlemi o kadar kolaydır ki, birkaç adımda bir Gmail hesabına sahip olabilmen mümkündür. Bu yüzden lafı fazla uzatmadan hemen Gmail hesabı açma işlemlerine geçelim. Hadi, bizimle Gmail hesap aç!

1. Gmail Hesap Oluşturma Sayfası

Hemen ne yapıyorsun öncelikle? Gmail Hesap Oluşturma sayfasına gidiyorsun, yani buraya: Gmail Hesap Açma Sayfası.

2. Gmail Hesap Bilgileri Girme

Evet. Şimdi Gmail hesabı oluşturma işlemi için ilk adımımızı attık. Karşımıza “Ad, Soyad, Kullanıcı Adı, Şifre” kutucuklarının bulunduğu bir bölüm geldi. Burada adınızı, soyadınızı, Gmail mail adresinizde görünecek kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriyorsunuz. (Ayrıca bk. Gmail şifre değiştirme) Bir de bir seçenek daha var orada, “Bunun yerine, geçerli e-posta adresimi kullan” şeklinde. Eğer başka bir platformdan (Outlook, Yahoo vs.) alınmış mail adresiniz varsa… O zaman Google’da kullanmak üzere onu da girebilirsiniz. Şimdi gereken tüm bilgileri girdikten sonra ne yapıyoruz? “İleri” seçeneğine tıklıyoruz ya da dokunuyoruz.

Gmail Gelen Kutusu

3. Gmail Aç ama Telefon Numarası ve Kurtarma E-posta Adresi Girerek

“İlerle”dikten sonra karşımıza bu kez “Telefon numarası, Kurtarma E-posta Adresi, Doğum Tarihi, Cinsiyet” gibi bilgilerin girileceği bir sayfa geldi. Geldi değil mi? Gelmiş olması lazım. 😊Tabii ki geldi. Şimdi burada yine bilgilerinizi girin efem. Telefon numarası ve kurtarma e-postası isteğinize bağlı olarak girmeyebilirsiniz. Fakat doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi seçmek zorundasınız. Yoksa “İleri”ye tıklayamazsınız ya da dokunamazsınız. Yani, amacımız yeni bir Gmail hesabı açma. O yüzden bu sayfadaki işlemleri de tamamlayıp “İleri”ye tıklayın ya da dokunun.

4. Gmail Hesabı Açarken “Gizlilik ve Şartlar”ı Kabul Etme

Şimdi de karşımıza “Gizlilik ve Şartlar” sayfası geldi. Biz oraya gider gitmez hemen kabul edebilin diye buraya yüklüyoruz o metni. Okuyun, okumaktan zarar gelmez. Fakat burada okunmuşu var! Googleperest sizin yerinize okudu ve diyor ki: “Kabul edebilirsiniz, herhangi bir pislik yok içinde.” (Metni makalenin sonuna ekleyeceğiz.)

“Kabul ediyorum”a tıklayın ya da dokunun. İşte bu kadar!

Gmail hesap açma işlemi başarıyla tamamlandı.

Not: Bunu tekrarlayarak Gmail başka hesap açma sürecini de tamamlayabilir, birden fazla Gmail mail hesabına sahip olabilirsiniz.

Gmail Oturum Aç

5. Gmail’e Giriş ya da Gmail Oturum Aç Sayfası

Buraya tıklayarak da yeni oluşturduğunuz Gmail adresinizin bilgilerini girin. E-postanıza kolaylıkla erişin. Gmail giriş işlemlerinde kullanacağınız tek sayfa burası olacaktır. Bunun dışında herhangi bir link ile Gmail oturum aç işlemi gerçekleştirmemeniz gerekir. Aksi takdirde oluşturduğunuz Gmail adresiniz çalınabilir!

Gmail Hesap Açma Yaş Sınırı

Gmail hesabı açma işlemi gördüğünüz gibi oldukça basit. Fakat Gmail hesap açma işlemleri sırasında doğum tarihi girilmesi konusu büyük bir soru işareti. Gmail hesabı almak isteyen herkes bu kısmı “doğru bilgi” vermeden de geçebiliyor ancak Google’ın Gmail hesabı açmak için yaş sınırı koyduğu gerçeği de var. 

Gmail hesabı açmak için yaş sınırı Google tarafından “13” olarak belirlenmiş. Yani 13 yaş ve üzerindeyseniz Gmail hesabı açabiliyorsunuz. Daha küçükler de açamıyor mu? Valla açıyor. 13 yaş ve üzeri olacak bir doğum yılı seçtiğiniz takdirde Gmail size herhangi bir şekilde engel olmuyor.

Gmail Hesap Açma İşlemindeki “Gizlilik ve Şartlar” Metni Nedir?

Gmail hesabı açmak için aşağıdaki Hizmet Şartları’nı kabul etmeniz gerekir. Google’ın Gmail hesabı açma sırasında sunduğu hizmet şartları aşağıdaki gibidir.

Bir hesap oluşturduğunuzda, bilgilerinizi şu temel noktalar da dahil olmak üzere Gizlilik Politikamızda açıklandığı şekilde işleriz:

Gmail Hesap Açma İşlemi Sonrası Google’ın İşlediği Veriler

Google Hesabı oluşturduğunuzda ad, e-posta adresi ve telefon numarası gibi sağladığınız bilgileri saklarız. Google hizmetlerini Gmail’de ileti yazma veya bir Youtube videosu hakkında yorum yapma gibi işlemler için kullandığınızda, oluşturduğunuz bilgileri depolarız. Örneğin, Google Haritalar’da bir restoran aradığınızda veya Youtube’da bir video izlediğinizde söz konusu etkinlikle ilgili bilgileri (izlediğiniz video, cihaz kimlikleri, IP adresleri, çerez verileri ve konum gibi bilgiler dahil) işleriz.

Ayrıca reklamlar, Analytics ve Youtube video oynatıcısı gibi Google hizmetlerini kullanan uygulamaları veya siteleri kullandığınızda, yukarıda açıklanan türden bilgileri işleriz.

Gmail Hesap Açma Hizmetinde Verileri Birleştirme

Hizmetlerimizin nasıl kullanıldığını ölçen iş ortaklarımız da vardır. Bu reklamcılık ve ölçüm iş ortaklarımız hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu amaçlar doğrultusunda ayrıca, bu verileri hizmetlerimiz genelinde ve cihazlarınız arasında birleştiririz. Örneğin size Arama ve Youtube kullanımınızdan çıkardığımız ilgi alanlarınıza dayalı olarak reklamlar gösteririz. Ve trilyonlarca arama sorgusunun verilerini kullanarak tüm hizmetlerimizde yararlandığımız yazım düzeltme modellerini oluştururuz.

Gmail Giriş Yap 2021

Gmail Giriş

Google Dokümanlar, Google Drive, Google Takvim ve daha fazlası gibi diğer hizmetlere de bağlanan Gmail hesabınıza giriş yapmak ve e-posta gelen kutunuza erişmek zor değil. Gmail kişisel hesabınız yoksa, önce buradan kaydolun. İşletmeler için Google Workspace hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Takviminize bir toplantı planlamak veya bir Dokümanı doğrudan Gmail üzerinden paylaşmak gibi işlemleri gerçekleştirebildiğiniz zaman daha da iyidir. Ve bunlardan herhangi birini yapabilmeniz için Gmail’de oturum açmanız gerekir. İşte nasıl yapılacağı.

Bilgisayardan Gmail Giriş

Mac veya PC’nizde Gmail’e giriş yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 1. Gmail.com’a girin.
 2. İstendiğinde e-posta adresinizi (veya kayıtlı telefon numaranızı) girin. “@gmail” kısmını dışarıda bırakabilirsiniz, sistem bunu otomatik olarak dolduracaktır. Bittiğinde, “İleri” ye tıklayın.
 3. Şimdi kişisel hesabınızın şifresini girmeniz istenecektir. Girin ve ardından “İleri” ye tıklayın ve işiniz bitti.

Telefondan Gmail Giriş

Genellikle, telefonunuzda otomatik olarak Gmail’de oturum açmış olmanız gerekir. Değilse, oturumu kapattıysanız veya uygulamayı sildiyseniz tekrar nasıl giriş yapacağınız aşağıdadır.

 1. iOS veya Android’de Gmail uygulamasını indirin.
 2. Ekranın altındaki “Giriş yap” düğmesine dokunun. Uygulamaya bağlı bir e-posta hesabınız varsa, sağ üst köşedeki profil simgenize ve ardından “Başka bir hesap ekle”ye dokunarak başka bir hesap ekleyebilirsiniz.
 3. Sonraki sayfada “Google”a dokunun.
 4. İstendiğinde, oturum açmak üzere “Devam”a dokunun.
 5. Gmail hesabınıza giriş yapmak için adımları izleyin. E-posta adresinizi ve şifrenizi girin, ardından “İleri”ye dokunun.

Cihazınızda Gmail hesabınıza giriş yapmış durumda kalmak için “Beni hatırla”nın yanındaki kutuyu işaretleyebilirsiniz.

Gmail Giriş ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular, Sorunlar, Çözümler

1. Gmail giriş işlemi başka hesap ile nasıl yapılır?

Gmail ekranınızın sağ üst tarafında profil resminizi veya adınızın baş harfini seçin. Menüden “Hesap ekle”yi seçin. Kullanmak istediğiniz hesapta oturum açmak için adımları izleyin.

2. Birden fazla Gmail hesabım olabilir mi?

Evet, birden fazla Gmail hesabına kolayca kaydolabilir ve yönetebilir ve bunları farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.

3. Bir Gmail hesabı kaç farklı cihaz ile açılabilir? Gmail hesabıma kaç farklı cihazla giriş yapabilirim?

Görünüşe göre, önceden belirlenmiş bir sınır yok. Bu şekilde bir grup cihaz kullanılıyorsa, Google bunun yerine her e-posta hesabına bir sınır koyacaktır. Bir kişinin sınırının 35, diğerinin 60 olduğu durumlar vardır.

4. Google/Gmail hesabımdan nasıl çıkış yapabilirim?
 • Gmail uygulamasını açın.
 • Sağ üstte, profil resminize dokunun.
 • “Bu cihazdaki hesapları yönet”e dokunun.
 • Hesabınızı seçin ve alttaki “Hesabı kaldır”a dokunun.
5. Google hesabımı tüm cihazlardan nasıl kaldırırım?
 • Mobil cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
 • Google Hesabınızı yönettiğiniz bölümlere gidin.
 • Güvenlik’e dokunun.
 • “Google’da oturum açma” bölümünün altında 2 Adımlı Doğrulama’ya dokunun.
 • Tekrar oturum açmanız söz konusu olabilir.
 • “Güvendiğiniz cihazlar”ın altında Tümünü iptal et’e dokunun.
6. Google hesabıma hangi cihazlarda giriş yaptığımı nasıl görebilirim?
 • Google Hesabınıza gidin.
 • Sol gezinme panelinde Güvenlik’i seçin.
 • Cihazlarınız panelinde Cihazları yönet’i seçin.
 • Şu anda Google Hesabınızda oturum açmış olduğunuz cihazları göreceksiniz.
 • Daha fazla ayrıntı için bir cihaz seçin.
7. Gmail giriş işlemleri için Google’dan destek alabilir miyim?

En iyi yardım kaynağı, e-posta ürününüz için Google Yardım Merkezidir: GmailInbox veya Google Apps. Bu, Gmail hakkında bilmeniz gerekebilecek her şeyi kapsayan çevrimiçi makaleler ve sorun gidericiler sağlar.

Sonraki adım, e-posta ürününüz için Google Yardım Forumu’nun arama çubuğuna sorunuzu girmek olacaktır: GmailInbox veya Google Apps. Bunlar, Google tarafından yönetilen kullanıcıdan kullanıcıya forumlardır. Gmail ile ilgili çoğu soru daha önce sorulduğundan, en büyük değer, sizinki gibi zaten yanıtlanmış bir soruyu bulmak için aramayı kullanmaktır.

Uzman kullanıcılar tarafından yazılan bloglar, ürün hakkında detaylı bilgi için başka bir kaynaktır. Forum gönderisinde bu tür blogların kısmi bir listesi bulunmaktadır: Gmail Destek Seçenekleri

Google, destek için herhangi bir üçüncü taraf şirketine ihtiyaç duymaz. Yine de, “Gmail desteği” üzerinde yapılan bir web araması, üçüncü taraf destek sitelerinin bir listesini oluşturacaktır. Bu sitelerin hiçbiri, aksini iddia etseler bile, Google tarafından resmi olarak desteklenmemektedir.

Yardım Merkezleri

8. Gmail hesabım çalındı. Gmail hesabımı nasıl geri alabilirim?

Hesabınıza giriş yapamıyorsanız, https://accounts.google.com/signin/recovery adresine gitmeniz gerekir (oturum açma sayfasındaki “Yardıma mı ihtiyacınız var?” bağlantısından da erişilebilir). Orada aşağıdaki seçeneklerden bir veya daha fazlasına sahip olacaksınız:

 1. Önceden yapılandırılmış bir kurtarma telefonu kullanma.
 2. Önceden yapılandırılmış bir kurtarma e-postası kullanma.
 3. Google hesabıyla ilgili soruları yanıtlayarak (son şifre, oluşturma tarihi), bir e-postaya veya telefona bir doğrulama kodu alarak veya başka bilgiler sağlayarak hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlayın.

Google, siz olduğunuzu doğrulayamadı… ” şeklinde başlayan mesaj, hesabın size ait olduğunu kanıtlayamadığınız anlamına gelir. Daha doğru bilgi sağlayamazsanız veya hesaba erişmek için normalde kullanılan bir bilgisayar/cihazda denemezseniz, işlemi tekrarlamak yardımcı olmaz.

Hesap kurtarma için başka seçenek yoktur ve Google, sahipliğini kanıtlamadığınız sürece hesabı iade etmez. Yukarıdakilerin üçü de başarısız olursa, hesap muhtemelen kaybolur

9. Gmail hesabıma başka birinin giriş yaptığından şüpheleniyorum. Ne yapmalıyım?

Hesabınızın güvenliğini tamamen sağlamak için hem Gmail hesap ayarlarınızı (Gmail Güvenlik Kontrol Listesi) hem de Google hesap ayarlarınızı (Hesap Güvenlik Kontrolü) kontrol etmelisiniz.

10. Peki Gmail şifremi nasıl değiştiririm?

Gmail şifrenizi değiştirmek için, https://mail.google.com/ adresinden Gmail web arayüzünde oturum açmak için bir tarayıcı kullanın ve ardından Ayarlar > Hesaplar > Hesap Ayarlarını Değiştir > Şifreyi Değiştir seçeneğine gidin.

Gmail şifre değiştirme hakkında ayrıntılı bilgi için: Gmail Şifre Değiştirme

11. Gmail hesap çalınmasına karşı nasıl önlem alırım?

E-posta ve alışveriş sitelerinden iş yerlerine ve sosyal medyaya kadar her gün oturum açtığımız çok sayıda web sitesi ve hizmetle, özellikle en iyi uygulama konusunda uzman düşünen biri olarak, bunların her biri için iyi şifreler bulmak bir dağa tırmanmak gibi görünebilir. sürekli gelişmektedir.

Her hesap için benzersiz şifreler kullanın: Benzersiz derken, benzersiz demek istiyoruz. Temel parola kullanmanız ve ardından oturum açtığınız her site için bu parolayı değiştirmeniz yönünde öneriler gördük, ancak bu artık gerçekten kötü bir fikir olarak kabul ediliyor: bir saldırgan temel parolanızı ele geçirdiğinde, sisteminizi çabucak çözer.

Özetlemek gerekirse: Giriş yaptığınız her site için farklı bir şifreniz olmalıdır. Harfler, sayılar ve izin verilen diğer simgelerden oluşan güçlü bir şifre seçin ve bunu yalnızca Gmail için saklayın. Başka sitelerde kullanmayın.

Parolanız olarak yalnızca bir kelime kullanmak yerine, bunun yerine bir ifade kullanın.

Mantıklı bir ifade olmasına bile gerek yok: “şemsiye kablolu kedi yavrusu” gibi rastgele üç kelime, iyi bir paroladır.

Kişisel bilgileri şifre olarak kullanmayın: Buna bir önceki noktada değinmiştik: Birinin sizin hakkınızda bildiği veya sizin hakkınızda tahmin edebileceği hiçbir şey iyi bir şifre değildir. Bu yüzden aşağıdakileri kullanmayın:

 • evcil hayvanınızın adı
 • partnerinizin adı
 • Ortanca ismin
 • çocuğunuzun adı
 • Memleketin
 • doğduğun yer
 • Annenizin kızlık soyadı
 • kızlık soyadın
 • En sevdiğiniz spor
 • Favori takımınızın adı
 • en sevdiğin sporcunun adı
 • Favori tatil yeriniz
 • Balayı destinasyonunuz,
12. Gmail Gelen Kutusu içindeki silinen mailleri nasıl kurtarabilirim?

Bunun cevabı, mesajların ne zaman (30 günden az veya fazla) ve neden silindiğine bağlıdır.

13. Gmail hesabıma yedeklenen “Kişilerim” güvende mi?

Kişileri Senkronize Et açıkken Google hesabınızla senkronize etmek için telefonunuzda oluşturulan tüm kişilerin Google kişi türüyle etiketlenmesi gerekir. Bazı telefonlar bunu varsayılan olarak sağlar – diğerleri, özellikle Samsung, her seferinde Google kişi türünü seçmenizi gerektirir. Bunu yapmazsanız, kişi yalnızca telefonunuza kaydedilir, Google hesabınızla senkronize edilmez ve telefonunuzu sıfırlarsanız veya telefon değiştirirseniz kaybolur.

14. Gmail açılmıyorsa ne yapmalıyım?

Bu sorun giderme adımları basitten gelişmişe kadar uzanır. Her adımı burada ayarlanan sırayla denemenizi öneririz.

 1. Bilgisayarınızı ya da mobil cihazınızı yeniden başlatın.

 2. Tarayıcının Gmail ile çalıştığından emin olun . Chrome, Firefox ve Safari gibi tarayıcılar Gmail ile iyi çalışır, ancak bazı tarayıcılar çalışmaz. Sorun yaşıyorsanız ve tarayıcının uyumlu olduğunu biliyorsanız, çerezleri ve JavaScript’i etkinleştirin .

 3. Başka bir tarayıcı veya cihaz kullanın. Bilgisayarınızda desteklenen başka bir tarayıcı yüklüyse veya desteklenen bir tarayıcıya sahip başka bir bilgisayara veya mobil cihaza (ideal olarak farklı bir ağda) erişiminiz varsa, çalışıp çalışmadığını görmek için Gmail’e oradan erişin.

 4. Tarayıcı uzantılarını veya eklentilerini kontrol edin . Bir tarayıcı uzantısı veya eklentisi Gmail ile çakışabilir ve düzgün yüklenmemesine neden olabilir.

 5. Tarayıcı önbelleğini ve çerezleri temizleyin . Önbelleği temizlemek ve çerezleri silmek, göz atma geçmişinizi ve kişiselleştirmelerinizi siler, ancak diğer sorun giderme adımları başarısız olursa denemeye değer.

 6. Gmail’in kapalı olup olmadığını kontrol edin.

 7. Virüsten koruma yazılımını geçici olarak devre dışı bırakın. Bazen, bir virüsten koruma aracı veya ebeveyn denetimi yazılımı gibi bilgisayarınızı sürekli olarak tarayan yazılımlar , Gmail gibi diğer uygulamalarla çakışabilir.

 8. İnternet bağlantınızın düzgün çalıştığından emin olun . Yavaş bir internet bağlantısı, Gmail’in yavaş, kısmen veya hiç yüklenmemesine neden olabilir. Bağlantınızın düzgün çalıştığını doğrulayın ve her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için bir internet hız testi yapın.

 9. Tarayıcı gizlilik ayarlarını düzenleyin. Tarayıcı gizlilik ayarları özellikle yüksek olarak ayarlanmışsa, bunun Gmail’in yüklenmesini engellemesi için küçük bir ihtimal vardır. Suçlu buysa , tarayıcınızın Gmail’e bağlanması için mail.google.com’u izin verilen siteler listesine manuel olarak ekleyin .

 10. Tarayıcıyı yeniden yükleyin. Eğer Gmail yüklenmiyorsa ve tarayıcı kapalı görünüyorsa, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için tarayıcıyı kaldırın ve yeniden yükleyin.

 11. Gmail Yardımına başvurun. Gmail Yardım sitesi, topluluk forumlarının yanı sıra bir dizi bilgi sunar.

 

Bir cevap

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: