Gmail Giriş

En sık karşılaşılan Google sorunları ve çözümleri

gmail giriş yap 2021

Gmail giriş işlemi için izlemeniz gereken adımlar Google Sorun Giderme’de. Bir Google Gmail hesabı oluşturmak için sayfanın sağ üst köşesindeki kırmızı kutuyu tıklayın. Görüntülemek için tıklayın. Sonraki sayfada adınızı, kullanıcı adınızı ve tercih ettiğiniz şifrenin yanı sıra doğum tarihinizi, cinsiyetinizi ve telefon numaranızı soran basit bir form bulunur. Neyse ki, Gmail’in kullanıcı tabanı son birkaç yılda büyüdü. Bu, gerçek adınızın hesap adınızda görünme olasılığının düşük olduğu anlamına gelir. Çoğu zaman, insanlar bunu aşmak için tam adlarını rastgele sayılarla değiştirir. Şifre ipuçlarımızı takip etmeyi unutmayın. Hesabınıza kilitlenirseniz Google, telefon numaranız ve ikincil bir e-posta adresi olmadan hesabınızı doğrulamaz. Bunlar isteğe bağlıdır, ancak bunları dahil etmek iyi bir fikirdir. Şartları kabul ettikten ve Gmail’e Devam Et’i tıkladıktan sonra yepyeni, boş bir gelen kutusu göreceksiniz. Gmail giriş işlemleri işte buradan sonra başlıyor.

Gmail Aç

Gmail Giriş Yap

Gmail girişi , e-posta gönderip alabileceğiniz Gmail gelen kutusuna erişmenizi sağlar. Ayrıca Gmail, Google Drive, Google E-Tablolar, AdSense, AdWords, Web Yöneticileri ve çok daha fazlası gibi diğer http://www.Gmail.com hizmetlerine erişmenizi sağlar . Herhangi bir yerden herhangi bir cihaz kullanarak Gmail.com’da oturum açabilirsiniz ve herkes için kullanımı kolay, çok kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Bir Gmail hesabınız yoksa, şimdi bir tane oluşturabilirsiniz! Veya zaten bir tane varsa, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bir mobil cihazda Gmail hesabına nasıl giriş yapılır?

Telefonunuzda genellikle Gmail’de otomatik olarak oturum açarsınız. Ancak, çıkış yaptıysanız veya uygulamayı sildiyseniz, nasıl tekrar giriş yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1.  iOS veya Android cihazınızda Gmail uygulamasını indirin ve açın .
 2. Ekranınızın altındaki “Oturum aç” düğmesine dokunun. Uygulamada zaten bağlı bir e-posta hesabınız varsa ve başka bir hesap eklemek istiyorsanız, sağ üst köşedeki profil simgenize ve ardından “Başka bir hesap ekle”ye dokunmanız yeterlidir.
 3. Sonraki sayfada “Google”a dokunun.
 4. Google’ın hesabınızda oturum açmasına izin vermek için “Devam”a dokunun.
 5. Oturum açmak için adımları izleyin.

Cihazınızda Gmail hesabınızda oturumunuzun açık kalması için “Beni hatırla”nın yanındaki kutuyu işaretleyebilirsiniz.

Bir bilgisayarda Gmail hesabına nasıl giriş yapılır?

Mac’inizde veya PC’nizde Gmail’e giriş yapmak için, Gmail.com’a gidin ve istendiğinde hesap e-postanızı (veya ilişkili telefon numaranızı) girin ve şifrenizi girin. Otomatik olarak oturumunuzun açık kalmasını istiyorsanız “Beni hatırla”nın yanındaki kutuyu işaretleyin.

Herkese açık veya paylaşılan bir cihazda oturum açıyorsanız, günlük işiniz bittiğinde Gmail’den çıkış yapmayı unutmayın.

Gmail’e PC’den Giriş Yap

Gmail hesabınıza giriş yapmak için bu adımları izlemeniz gerekir. Öncelikle bir Gmail hesabı oluşturmanız ve gmail hesabı kimlik bilgilerinizi hatırlamanız gerekir.

 1. Chrome, Firefox vb. tarayıcılardan herhangi biri aracılığıyla Gmail’i açın.
 2. Sayfanın ortasında veya sağ üst köşede belirtilecek olan Hesabınızda oturum açın düğmesini seçin.
 3. Doğru kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 4. Hesabınızı açmak için “Giriş” düğmesine basın.

Bu, yakında sizi tüm Gmail özellikleriyle eğleneceğiniz Gmail hesabınıza götürecektir.

Telefondan Gmail’e Giriş Yap

Cep telefonunuzdaki Gmail hesaplarınıza ister hesaplar üzerinden ister uygulama üzerinden olmak üzere iki farklı yöntemle erişebilirsiniz. Bu adımların ikisi de sizi Gmail hesabınıza götürecektir.

 1. Resmî Gmail Uygulamasını kullanarak.
 2. Mobil E-posta Hesaplarını kullanarak.
 • Telefonunuzun mobil e-posta hesap ayarları bölümünde Gmail hesabınıza giriş yapma işlemi için;

Bu kolay bir adımdır ve Gmail hesabınıza hemen giriş yapmanızı sağlar. Ayrıca bu özellik aracılığıyla kişilerinizi ve başka bir yedeği senkronize edebilirsiniz.

 1. Cihazınızın ayarlarını açın ve ardından Hesaplar sekmesini açın.
 2. Cihazınızda bir hesap eklemenizi sağlayan bir “+” işareti göreceksiniz.
 3. Bu seçeneğe tıklayın ve gerekli bilgileri yazın. (Kullanıcı adı ve şifre).
 4. ” Oturum aç”a tıkladığınız anda , cihazınızda oturum açılacak ve tercih ettiğiniz Gmail hesabıyla senkronize edilecektir.
 • Resmî Gmail uygulamasından Gmail hesabınıza giriş yapmak için;
 1. Play Store’u ya da AppStore’u açın ve Resmî Gmail uygulamasını yükleyin.
 2. Gmail uygulamasını indirin veya güncelleyin.
 3. Gmail cihazınıza indirilir yüklenmez uygulamayı açın ve Hesap Kurulumu’na tıklayın.
 4. Şimdi, Gmail hesabı kimlik bilgilerinizi (kullanıcı adı ve şifre) girmeniz gerekiyor. Herhangi bir komplikasyondan kaçınmak için doğru bilgileri girdiğinizden emin olun.
 5. Devam düğmesine dokunun ve yakında Gmail ana sayfaya ulaşacak ve özellikleri görüntüleyebileceksiniz.

Gmail İki Adımlı Doğrulama ile Giriş

Yanlış şifreyi girdiyseniz veya başka bir cihaz üzerinden Gmail hesabınıza giriş yapmayı denediyseniz, İki Adımlı doğrulama, gerçek kullanıcı olup olmadığınızı kontrol etmek için bir kod göndererek doğrulama yapar. Bu, yalnızca Gmail hesabınızda İki Adımlı Doğrulamayı açarsanız çalışır. Bu adım, güvenlik nedenleriyle önemlidir ve Gmail hesabınızın İki Adımlı Doğrulamayı açık tutmanız önerilir.

Gmail hesabınız için İki Adımlı doğrulamayı açmak için aşağıda belirtilen adımları uygulamanız gerekir.

 1. Giriş kimlik bilgilerinizi girerek herhangi bir tarayıcı üzerinden Gmail hesabını açın.
 2. Sağ üst köşedeki gezinme panelinde bulunan Güvenlik’e tıklayın.
 3. Bu seçeneğe tıkladığınızda İki Adımlı Doğrulamanın açık olduğunu göreceksiniz.
 4. Artık cep telefonu numaranızı veya alternatif e-posta adresinizi girerek İki Adımlı doğrulamayı açabilirsiniz.

Artık Gmail hesabınıza farklı bir cihaz üzerinden her giriş yaptığınızda, Gmail hesabınızın istenmeyen kullanıcılar tarafından kullanılma olasılığını azaltan bir onay mesajı olarak bir kod gönderecektir. Bu, herhangi biri kötüye kullanmaya çalışırsa Gmail Hesabınızı da korur.

Gmail Giriş Sonrası Gelen Kutusu

Varsayılan olarak, gelen kutunuzda üç sekme bulunur. Gelen genel e-postalarınızı birincil sekmede bulacaksınız. Google, herhangi bir e-postayı sosyal veya tanıtım amaçlı iletişim olarak tanımlarsa, bunlar Sosyal veya Tanıtım hesaplarında görüntülenecektir. Dilerseniz bu e-postaları özelleştirebilir ve bunlara ek sekmeler ekleyebilirsiniz, çünkü bunlar “kategoriye” göre düzenlenmiştir.

Kategori sekmelerini kullanın. Gmail giriş işlemini tamamladınız, sonra yeni bir e-posta aldığınızda, üst menüden bir kategori seçebilir veya yeni bir tane oluşturabilirsiniz. Ana gelen kutusu sayfasındaki tüm mevcut etiketlerin yanındaki “+” simgesine tıklarsanız, mevcut mesajlarınız için bir kategori listesi görürsünüz. Gmail giriş ekranı sonrası Gelen kutunuz, o yeni kategori için oluşturduğunuz yeni sekmeyle de güncellenecektir. Aynı anda birçok proje veya müşteri üzerinde çalışıyorsanız ve e-postalarınızı farklı sekmelerde organize etmek istiyorsanız, bu özellikle yararlıdır. Bu kategorileri ve hesapları kullanarak gelen kutunuzu çok daha temiz ve bakımı daha kolay tutabilirsiniz.

Alıcıya e-posta gönder. Gmail giriş işlemleri sonrası Gelen Kutusunun sol üst köşesinde, kırmızı Oluştur kutusuna tıklayın. Gmail arayüzünün en zengin özellikli bölümlerinden biri olan e-posta oluşturucu penceresinde yapabileceğiniz tüm şeyleri keşfetmek için biraz zaman ayırmalısınız. İlk olarak, az bilinen bir sır var: Ekranınızın sağ alt köşesindeki e-posta oluşturucu penceresini açsanız da, Shift tuşunu basılı tutup sağ üst köşedeki yeniden boyutlandırma oklarına tıklayarak onu kolayca yeni bir pencerede açabilirsiniz. Shift tuşuna basıldığında, fareyi üzerine getirdiğinizde çift ok simgesi kalın tek ok haline gelir. Tıkladığınızda e-posta oluşturucuyu ayrı bir pencerede bulacaksınız. Bunun avantajı, web tarayıcınızı engellemeden ekranın farklı bir alanına, hatta tamamen farklı bir ekrana e-posta yazmanın çok daha kolay olmasıdır. Bunu kullanarak, çoklu görev yaparken e-posta yazabilirsiniz.

Gmail Giriş İşlemlerinde E-posta Metni

Başka bir web istemcisi kullandıysanız, muhtemelen bu pencerenin üstündeki Kime, Bilgi, Gizli ve konu alanlarını biliyorsunuzdur. Çoğu web istemcisinin aksine, Gmail’in metin biçimlendirme menüsü, pencerenin üstünde değil, altında bulunur. Bu biçimlendirme çubuğuyla e-posta metninizi tıpkı bir kelime işlemci programında yaptığınız gibi biçimlendirebilirsiniz. Yazı tipi boyutu, biçimi, girintisi, madde işareti listesi, numaralandırma ve hatta blok tırnaklar değiştirilebilir. Diğer üst düzey öğeler aşağıdaki menüde bulunabilir. İşte ifadeler hakkında bir hatırlatma. Google’daki mevcut ifadelerin listesi yıllar içinde gelişti. Şu anda web sitesinde beş genel kategori bulunmaktadır. Birçok kişinin ifadeleri çok profesyonel olarak görmediğini unutmayın, bu nedenle bunları yalnızca profesyonel bir kitleyle iletişim kurmadığınız zamanlarda kullanın. Bir e-posta oluştururken sağ alt köşedeki açılır oka da dikkat etmelisiniz. Burada, tam ekran düzenleme, hemen bir e-posta etiketi seçme, düz metin moduna geçme (tüm biçimlendirmeyi kaldırma), e-postayı yazdırma ve yazım denetimi (kötü bir alışkanlık değil) dahil olmak üzere çok sayıda seçenek mevcuttur.

Gmail Hesap Aç

Gmail Giriş Yaptıktan Sonra Tema Seçimi

 • Yeni bir bilgisayarı özelleştirebileceğiniz gibi, yeni e-posta gelen kutunuzu özelleştirmekle de ilgilenebilirsiniz. Gelen kutunuzun her zamanki gibi sıkıcı olmasını önlemek için Google size temalar sağlar.
 • Ekranınızın sağ üst köşesinde, profil simgenizin göründüğü yerin altında, “Ayarlar” için dişli simgesini bulacaksınız. Temayı değiştirmek için bu simgeye tıklayın. Temalar listesinden bir tema seçin.
 • Google arka planlarının koleksiyonu etkileyici.
 • Seç’i ve ardından birini seçtikten sonra Kaydet’i tıklayın. Seçilen resim, gelen kutunuzun arka planı olacaktır.

Gmail Posta, Spam ve Çöp kutusu Boşaltma

 • Gelen kutunuzda, e-posta klasörlerinizi sol tarafta bulacaksınız. Yeni etiketlerin daha sonra oluşturulduğunda görüneceği yer burasıdır.
 • Başlangıç ​​olarak, oturum açtığınızda gelen kutusunun yanında yalnızca dört klasör göreceksiniz.
 • Yıldızlı ve Önemli klasörlerinin yanı sıra e-postalarınızı sıralamanın ve düzenlemenin başka birçok yolu vardır. Bundan sonra tartışacağımız konu bu konu.

Gmail E-posta Gruplama

Gün içinde binlerce e-posta aldığınızda, bunları sıralamanıza, arşivlemenize ve düzenlemenize olanak tanıyan düzenli bir gelen kutusuna ihtiyacınız vardır. Neyse ki Gmail, tam da bunu yapmak için en iyi araçlardan biridir. Araç, çeşitli özelliklerle her şeye öncelik vermenizi ve yönetmenizi sağlar.

Gmail kuyruğa alındı ne demek?

Posta işlevimiz tam teşekküllü bir posta istemcisi değildir ve onu değiştirmeye çalışmaz. “Gönder” butonuna tıkladığınızda, posta sunucunuza gönderilmek üzere kuyruğa eklenir.

Eposta göndermek / almak için çok sayıda görev belirlenmişse (e-postanın boyutu da önemlidir), o zaman harfler kuyrukta gecikmeler oluşturabilir.

Posta işleme gecikebilir. Sürekli olarak “Mail” bölümü üzerinde çalışıyoruz ve onu geliştirmeye çalışıyoruz.

Toplam gönderme denemesi 5 (İlk denemede posta gönderilmediyse, bir gecikme belirlenir ve bir süre sonra postayı tekrar göndermeye çalışırız).

E-posta gönderilmek üzere uzun süre kuyrukta kalırsa, şunu deneyin:

 1. Sayfayı yenileyin;
 2. “Posta” – “Giden Kutusu” bölümünde postanızın durumunu kontrol edin (Zaten bir hata ile orada olabilir);
 3. Parolanızı değiştirmiş olabilirsiniz ve posta kutusu senkronizasyonu durdurmuş olabilir. Şifrenizi güncellemeyi deneyin.

Gönderdikten sonra, “Kuyrukta” dışında başka hatalar da alabiliriz. Bu hataları posta sunucunuzdan alıyoruz.

Gmail Fax Gönderme

E-posta hesabınızdan hızlıca faks gönderin. E-posta ve metin mesajı gibi anlık iletişim yöntemleri, yalnızca birkaç tıklama veya parmakla mesajları, belgeleri ve diğer dosyaları göndermeyi kolaylaştırır. Bu basitleştirilmiş mekanizmalarda bile, alıcının basılı bir faksa ihtiyaç duyduğu durumlar vardır. Mevcut birkaç üçüncü taraf hizmetten biriyle, fiziksel bir belge ve faks makinesi gereksinimini ortadan kaldırarak, doğrudan Gmail hesabınızdan bir faks gönderebilirsiniz.

Gmail’den Fax Gönderme

E-posta ile faks göndermeyi destekleyen bir çevrimiçi hizmete kaydolduktan sonraki adım, faksınızı oluşturmak ve göndermektir.

Çoğu hizmetin belirli sayıda ücretsiz faks göndermenize izin verdiği unutulmamalıdır, ancak Gmail’den faks göndermek için kredi, jeton veya abonelik satın almanız gerekebilir. Bu gereksinimler genellikle satıcıdan satıcıya değişir.

Ayrıca, faks göndermeyi planladığınız Gmail adresi, faks sağlayıcınız tarafından sağlanan e-posta adresiyle eşleşmelidir. Aksi takdirde, transfer girişiminiz büyük olasılıkla reddedilecektir.

 1. Oluştur düğmesine tıklayarak veya dokunarak, uygulamada veya tarayıcı arayüzü aracılığıyla Gmail’de yeni bir e-posta iletisi oluşturun .
 2. Kime alanına alıcının faks numarasını (alan kodu dahil) ve ardından faks sağlayıcınızın etki alanını girin. Örneğin, bir eFax hesabınız varsa ve bir numaraya faks gönderiyorsanız, şunu girin: 12125555555@efaxsend.com. Bu etki alanı değeri (bu durumda efaxsend.com) yalnızca belirli faks hizmetiniz için geçerlidir, bu nedenle bu adıma geçmeden önce tam sözdizimini kontrol etmek önemlidir.
 3. Ekli dosyada olması gereken asıl faksın içeriğini artık ekleyebilirsiniz. DOC, JPG, PDF ve TXT dahil olmak üzere çeşitli biçimler desteklenir. Çoğu faks hizmeti, içeriği genellikle bir faks gönderildiğinde birleştirilen birden çok eki kabul eder. Tarayıcınızda, Yeni Mesaj arayüzünün altında bulunan ve bir ataşla temsil edilen Dosyaları Ekle düğmesini tıklayın . Bunun yerine Gmail uygulamasını kullanıyorsanız, ekranınızın sağ üst köşesindeki ataş simgesine dokunun.

 4. Normal bir faksta olduğu gibi, Gmail’den faks gönderirken de bir ön yazı ekleyebilirsiniz. Kapak mektubunun istenen içeriğini, bir form mektubu gönderiyormuş gibi mesajın gövdesine girin.

 5. Kapak mektubunuz ve eklerinizden memnun kaldığınızda Gönder ‘i tıklayın . Hız üçüncü taraf sağlayıcıya bağlı olsa da faksınız anında gönderilmelidir. Bu faks iletiminin onayı genellikle faks hizmetinizin kullanıcı arayüzünde bulunur.

Gmail Giriş Ekranında Kişiler

 • Şaşırtıcı derecede güçlü bir araç olan Google Kişiler’i kullanarak birçok cihaz ve uygulamada kişilerinizi senkronize edebilirsiniz. Kişilere erişmek için pencerenin sol üst köşesinde Gmail kelimesinin yanındaki oku tıklamanız yeterlidir.
 • E-posta kişileri, Android telefonunuza eklediğiniz kişilerle ve Google hesabınızla giriş yapabileceğiniz herhangi bir hizmete eklediğiniz telefon kişileri, Kişiler entegrasyonu ile birleştirilir.
 • Arkadaşlar, Aile, İş Arkadaşları vb. etiketleri, kişilerinizi düzenlemenizi kolaylaştırır.
 • Kişilerinizi güncel tutarsanız, e-postaları daha hızlı oluşturabilirsiniz. Bir ad yazmaya başlamak yerine, adı yazarken alıcının e-posta adresi otomatik olarak görünecektir.
Gmail Hesap Açma

Gmail Giriş Yaptıktan Sonra Yıldızlı E-posta Seçme

 • E-postalara yıldız eklemek, gelen e-postalarınızı düzenlemenin hızlı ve kolay bir yoludur. Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra Gelen Kutunuzda bir e-postayı görüntülerken, mesajın sol tarafındaki yıldız simgesine tıklayarak ona “yıldız” verebilirsiniz.
 • E-postanızı hızlıca tarayabilir ve daha sonra takip etmeniz gereken öğeleri yıldız simgesiyle işaretleyebilirsiniz. İşaretlediğiniz her şey, daha sonra geri döndüğünüzde yıldızlı klasörde tek bir yerde olacaktır.
 • E-postalarınızı düzenlemede bakan e-postaların nasıl yararlı olabileceğini öğrenin.

Gmail Mail Etiketleri

 • E-postalara etiket uygulama yeteneği, muhtemelen Gmail’in en güçlü özelliğidir. Bu özellik ile e-postalar ayrıntılı bir düzeyde düzenlenebilir.
 • Üst menüdeki etiket simgesine tıklanarak ve Yeni oluştur seçilerek yeni bir etiket oluşturulabilir.
 • Açık bir e-postanız olduğu sürece, aynı simgeye tıklayarak ve içinde saklamak istediğiniz başlığı seçerek bu etiketlerden herhangi birine göre sıralayabilirsiniz. Bu makalenin başında belirtildiği gibi, etiketi etiket olarak ekleyebilirsiniz. E-postaları bu etikete göre sıralamak için birincil Gmail ekranınıza ayrı bir sekme ekleyin.
 • Özetle, etiketler gelen kutunuzu her zamankinden daha düzenli tutmanızı kolaylaştırır.

POP3 ve SMTP Sunucuları

POP3 , e-posta mesajlarını almak için bir protokoldür. IMAP , e-postaların doğrudan posta sunucusundan alınmasını ve yönetilmesini destekleyen daha modern bir protokoldür.

POP3 protokolünü kullanarak posta görüntülerken, tüm e-postalar kullanıcıya bilgisayara indirilir ve sunucudan otomatik olarak silinir (ancak bu devre dışı bırakılabilir). Harflerle yapılan diğer tüm işlemler kullanıcının bilgisayarında gerçekleştirilecektir. POP3 protokolü, tek bir bilgisayardan yalnızca bir kişi posta kutusu kullanıyorsa ve İnternet erişimi sınırlı veya tutarsızsa uygun olabilir.

IMAP ile e-postalar her zaman sunucudadır ve yerel istemcilerle senkronize edilir. Bu, posta kutunuza birkaç cihazdan (bilgisayar, dizüstü bilgisayar, telefon, tablet) erişmeniz gerektiğinde veya birkaç kişinin erişmesi gerektiğinde – tek bir cihazda gerçekleştirilen harflerle yapılan tüm işlemler (bir harfi okundu olarak işaretleme, taşıma Klasörler arası harfler, silme vb.) kalanlarda görüntülenecektir. Web arayüzünü posta istemcisi ile birlikte kullanmayı planlıyorsanız , posta istemcisinin de IMAP aracılığıyla yapılandırılması gerekir .

IMAP’in dezavantajı, tüketilen İnternet trafiğinin biraz daha fazla olmasıdır.

POP3 ve IMAP protokolleri üzerinden erişim, yalnızca “Posta/Hizmetler” bölümünde “Posta Hizmeti” hizmeti etkinleştirildiğinde sağlanır . Bu hizmet yalnızca gelen postaları almanıza ve web arayüzü veya üçüncü taraf SMTP sunucusu aracılığıyla mektup göndermenize izin verir.

Gmail Giriş ile SMTP Kullanımı: SMTP Nedir?

SMTP sunucusu , yalnızca e-posta göndermeyi destekleyen bir posta sunucusudur. SMTP sunucusunu POP3 sunucusuyla karıştırmayın. “Mail/Hizmetler” bölümündeki “SMTP Sunucusu” hizmetine bağlandığınızda her yerden mail gönderebileceksiniz.

SMTP sunucumuzu kullanırken 25 numaralı bağlantı noktası kullanılır ve Gino barındırmanın modern teknolojileri sayesinde “SSL” (port 465) ve “TLS” (25 veya 587 numaralı bağlantı noktası) güvenli bir bağlantı kullanabilirsiniz. Posta istemcinizin ayarlarında bağlantı parametrelerini seçebilir veya değiştirebilirsiniz.

Bazı ISS’ler 25 numaralı bağlantı noktasını engeller. Bu durumda, bağlantı noktasının engellemesini kaldırmak için ağ yöneticinize başvurmanız veya alternatif bir 587 numaralı bağlantı noktası kullanmanız gerekir.

ISS’ler genellikle kendi yerel SMTP sunucularını sağlar. Bu durumda, bu hizmeti etkinleştirmek gerekli değildir. ISP’nizin SMTP sunucusunu kullanabilirsiniz.

Gmail SMTP Ayarları

Bir SMTP sunucusu aracılığıyla gönderilen e-postaları kaydetmek ve dizine eklemek için Google’ın hizmetini kullanabilirsiniz, böylece gönderilen tüm e-postalar aranabilmeleri için Google sunucularında yedeklenir. Gmail veya G Suite hesabınızı kullanmaya ve gelen postaları almaya karar verirseniz, tüm postalarınız uygun bir yerde saklanır. Ayrıca, Google SMTP sunucusu 25 numaralı bağlantı noktasını kullanmadığından, bu, ISS’nizin e-postanızı engelleme veya spam olarak işaretleme olasılığını azaltacaktır.

E-posta programınız aracılığıyla Gmail hesabınızdan e-posta göndermek istiyorsanız, Gmail SMTP sunucu ayarlarınıza mı ihtiyacınız var? TheBat veya Microsoft Outlook gibi. Ya da örneğin bir siteden/sunucudan SMTP üzerinden mesajlar göndermek, böylece mektupların spam’a düşmemesi için mi?

Google SMTP sunucusu kimlik doğrulaması gerektiriyor ve burada size posta istemcinizde veya uygulamanızda nasıl kuracağınızı gösteriyoruz:

 1. SMTP sunucusu (yani giden posta sunucusu): smtp.gmail.com
 2. SMTP Kullanıcı Adı: Tam Gmail veya G Suite e -posta adresiniz (örneğin, example@gmail.comveya example@your_domain)
 3. SMTP şifresi:
 4. SMTP bağlantı noktası: 465
 5. TLS, SMTP / SSL’yi gerektirir

Gönderilen e-postaların Google tarafından Gönderilmiş Öğeler klasörüne otomatik olarak kopyalanması için, hesabınız için IMAP erişiminin etkinleştirildiğinden de emin olmalısınız. Bunu yapmak için Gmail ayarlarına gidin ve Yönlendirme ve POP/IMAP sekmesini açın . Ardından, IMAP Erişimi bölümüne gitmeli ve hesabınız için IMAP erişiminin etkinleştirildiğinden emin olmalısınız.

Kullanılan adres Gmail veya G Suite ayarlarında olduğu gibi Posta Gönder adres listesinde değilse, Google SMTP sunucusu aracılığıyla gönderilen herhangi bir e-postanın Kimden satırının üzerine hesapla ilişkili varsayılan e-posta adresini otomatik olarak yazacaktır . Bu listeyi görüntülemek için ayarlar ekranındaki Hesaplar ve İçe Aktarma sekmesini kullanın .

Gmail Giriş: Gelen ve Giden Posta Sunucusu

Gmail hizmeti, e-posta almak ve göndermek için e-posta erişimi sunar. Güvenlik nedeniyle, e-posta sunucusu POP3 protokolünü kullanır. Yapılandırmaya devam etmeden önce, e-posta istemcinizin şifreli bir SSL bağlantısını desteklediğinden emin olun.

 • Gelen posta sunucusu (POP3) – pop.gmail.com (SSL etkin, bağlantı noktası 995).
 • Giden posta sunucusu , ISS’niz tarafından sağlanan SMTP posta sunucusu adresini kullanır. Ayrıca smtp.gmail.com’u da kullanabilirsiniz (SSL etkin, bağlantı noktası 465).

Gmail SMTP Varsayılan Ayarlar 

 • SMTP sunucusu : smtp.gmail.com
 • Kullanıcı : Gmail’iniz (örnek: example@gmail.com) veya alan adınızı dikkate alarak (G Suite bağlıysa)
 • Şifre : Gmail postasındaki şifreniz
 • Gmail SMTP TLS / SSL bağlantısı : evet (veya TLS veya SSL’ye ihtiyacınız olanı seçin ve ilgili bağlantı noktasını belirtin)
 • Gmail SMTP bağlantı noktası (TLS) : 587
 • Gmail SMTP bağlantı noktası (SSL) : 465

Gmail SMTP Sorunu

Bazı e-posta uygulamaları, e-posta hesabınıza giriş yapmak için daha eski, daha az güvenli teknolojileri kullanır ve Google bu istekleri varsayılan olarak engeller.

Bu nedenle Gmail hesabınızla posta gönderemiyorsanız, yanlış SMTP ayarlarını girmiş olmanız olası değildir. Bunun yerine, e-posta istemcinizin güvenliğiyle ilgili bir mesaj alacaksınız.

İşte ilginç olan burada başlıyor. Sitelerde SMTP göndermeyi birçok kez yapılandırdık – herhangi bir sorun olmadı. Her şey kolay ve basittir. Ancak daha sonra müşterinin kişisel posta için G Suite hizmetlerini kullandığı ortaya çıktı.

IMAP ve SMTP arasındaki fark nedir?

Kısa cevap, IMAP’nin e-posta sağlayıcılarınızın sunucusuna bağlanması ve e-posta almak için kullanılması, SMTP ise diğer sunuculara posta göndermek için kullanılmasıdır.

IMAP (İnternet Mesaj Erişim Protokolü), e-posta sağlayıcınızın tüm mesajlarınızı ve klasörlerinizi kendi sunucularına kaydetmesini isteyen bir protokoldür. Bu şekilde, bir e-posta istemcisi veya web postası kullanıyor olsanız da, e-posta hesabınıza bağlanabilecek ve aldığınız her şeyi görüntüleyebileceksiniz çünkü bunlar her zaman onların sunucularında depolanıyor.

STMP (Basit Posta Aktarım Protokolü), hesabınızdan diğer hedeflere e-posta göndermek için kullanılan protokoldür. E-posta istemcinizin, özellikle diğer sunuculara giden posta göndermek için sağlayıcınızın sunucusuna bağlanmasını sağlar.

E-posta ayarlarımda “bağlantı noktası” ne anlama geliyor?

“Port”u bir adres numarası gibi düşünebilirsiniz. Bir IP adresinin bir bilgisayarın konumunu tanımlamasıyla aynı şekilde, bağlantı noktası da o bilgisayarda çalışan uygulamayı tanımlar.

Birkaç yaygın bağlantı noktası numarası vardır, e-posta sunucunuzu Mailbird’e yapılandırmak için her zaman önerilen ayarları kullanın.

POP3’e mi yoksa IMAP’e mi ihtiyacım olduğunu nasıl anlarım?

Masaüstünüzde yer kazanmak sizin için önemliyse veya e-postalarınızı yedekleme konusunda endişeleriniz varsa IMAP’yi seçin. Bu, e-postalarınızın e-posta sağlayıcınızın sunucusunda depolanacağı anlamına gelir.

POP3, yerel olarak depolanmak üzere e-postalarınızı indirecek ve ardından bunları sunucudan silecektir. Bu, sunucunuzda yer açacaktır, ancak yerel depolama alanınıza bir şey olursa, bu e-postalar çevrimiçi olarak kullanılamaz. Dosyalarınızın yalnızca yerel bir kopyasına sahip olmaktan memnunsanız, POP3 uygun bir seçenektir.

Gmail Özellikleri

Artık Gmail giriş sonrası Gmail’in ne kadar kullanışlı ve çok yönlü olduğunu bildiğinize göre, başka neler yapabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Gmail gelen kutunuzdan diğer e-posta hesaplarını yönetebilir ve gelen e-postalarla nasıl başa çıkacağınızı otomatikleştirmek için ek ücretler ekleyebilirsiniz.

Gmail Giriş Seçeneklerinde Genel Ayarları

Bu gelişmiş ayarlara, pencerenin sağ üst köşesindeki Dişli simgesine ve ardından Ayarlar düğmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayarlar menüsündeki Genel sekmesindeki Gmail hesabınızla birçok şeyi özelleştirebilirsiniz.

Gmail Hesap Ayarları ve İçe Aktarma

 • Hesaplar ve İçe Aktarma menüsü altında, şifrenizi ve Google ayarlarınızı (Hesap ayarlarını değiştir altında) güncelleyebilir veya e-posta ve iletişim bilgilerinizin harici hesaplardan nasıl içe aktarılacağını kontrol edebilirsiniz. Yahoo, Gmail veya Hotmail gibi bir e-posta hesabınız olabilir.
 • Gmail’in harici POP3 raporlarını kontrol etmesini sağlamak için Diğer hesaplardan gelen postaları kontrol et bölümündeki Posta hesabı ekle’yi tıklamanız yeterlidir.
 • Gmailify ile e-postalar Gmail’den içe aktarılacaktır. Ancak bu mümkün değilse, içe aktarma için POP3 ayarlarını kullanmak mümkündür. POP3 sunucusu ve bağlantı noktası numarası sağlayan bir e-posta hesabı hizmetinden içe aktarıyorsanız, bunları POP3 ayarları sayfasına girin.
 • Gmail’e gelen e-postanızla etiket uygulamak gibi ne yapacağını söylediğinizden emin olun (böylece onları daha kolay organize edin).
 • Postayı farklı gönder: bölümünün ayarlandığından emin olun. SMTP sunucu ayarlarını yaparken, Gmail uzak POP3 hesabına e-posta gönderiyormuş gibi görünebilir.
 • E-posta oluşturucu pencerenizde burada oluşturduğunuz her e-posta hesabı için “Kimden” alanının yanında bir açılır kutu göreceksiniz.
 • Harici POP3 hesabınız için SMTP ayarları eklemek için Başka bir e-posta adresi ekle’ye tıklayın.
 • Burada, hesabınızın güvenlik seçeneklerinin yanı sıra SMTP sunucu adresini, bağlantı noktası numarasını, kullanıcı kimliğini ve parolayı belirtirsiniz.

Gmail giriş sonrası filtreleri nasıl kullanılır?

Gelen e-postalar için oluşturduğunuz tüm mevcut filtreleri Filtreler ve Engellenen Adresler menü öğesi altında görüntüleyebilirsiniz. Gmail giriş işlemleri sonrası filtrelerle ilgili en değerli şeylerden biri, yalnızca gelen e-postaları otomatik olarak sıralayabilmeleri değil, aynı zamanda bunları yapmanıza gerek kalmadan uzaktan yanıtlamanıza, iletmenize veya silmenize izin vermeleridir. Bunu yapmak için, Yeni bir filtre oluştur düğmesine tıklayın. Gelen e-postalar, filtre formu kullanılarak çok kolay bir şekilde işlenebilir. İşte bu formdaki tüm alanların ne anlama geldiğini açıklamak için bir kılavuz. E-posta filtrelerinin yanı sıra, bunları nasıl etkili bir şekilde kullanacağımız hakkında sık sık konuşuruz.

Gmail Giriş İşlemlerinin Yanı Sıra Uzaktan Çıkış Yapmak

Gmail giriş sonrası Gmail’den uzaktan da çıkış yapabilirsiniz. E-postanızı herkese açık bir bilgisayarda veya arkadaşınızın bilgisayarında oturum açtıysanız, bu sonraki özelliğin güvenlik açısından ne kadar olağanüstü olduğunu anlayacaksınız.

E-postanıza herhangi bir bilgisayardan veya cihazdan erişebildiğiniz için, uzaktan da çıkış yapabilirsiniz. Mesajlarınızı bulmak için Gmail gelen kutunuzu aşağı kaydırın ve listenin en altına bakın. Sağ tarafta hesabınızın konumu, son etkinliği ve kaç konum bulunduğu gösterilecektir.

Son Gmail girişiniz ve açtığınız tüm hesaplarla ilgili ayrıntıları görmek için Ayrıntılar’ı tıklayın. Ardından, tüm oturumlardan çıkmak için Diğer tüm Gmail oturumlarından çıkış yap’ı tıklayın.

Gmail Çoklu Hesap Yönetimi

 • Bir PC’deki tarayıcınız aracılığıyla

E-posta hesabının kişisel mi yoksa iş için mi olduğuna bağlı olarak, birçok kişinin birden fazla e-posta hesabı vardır. Bu ayarlar yapılandırılabilir, böylece postanızı kontrol etmek için hesabınızda oturum açıp kapatmanız gerekmez.

Ekranınızın sol üst köşesindeki profil simgesine tıklayarak profilinize erişebilirsiniz. Ardından, açılır listeden Hesap Ekle’yi seçin.

Bunu yaparak hesaplarınız arasında kolayca geçiş yapacaksınız ve her tıkladığınızda ayrı bir sekmede başka bir sürüm açabilirsiniz.

 • Akıllı telefon veya tablet kullanma

Android kullanıcılarının bir Gmail hesabına sahip olmaları otomatik olarak gereklidir, ancak kolaylık olması açısından faydalı olması için gözlemlenen değerli ek ücretleri ekleyebilirsiniz.

Yeni bir hesap eklemek için telefonunuzdaki Ayarlar menüsüne gidin. Artık Hesaplar, Hesap Ekle düğmesini tıklayarak başka bir Gmail hesabı ekleyebilirsiniz.

Yeni hesabınız için Google’ı seçmelisiniz ve bundan sonra e-posta adresinizin yanındaki Gmail simgesine tıklayarak hesaplar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Hotmail.com Giriş

90’lı yılların ortalarında kurulan Hotmail, birçok kişi tarafından kullanılmaya devam eden en eski e-posta adreslerinden biridir. Ancak, Microsoft’un Outlook’u artık tüm Hotmail hesaplarını yönettiğinden, artık ayrı bir web posta hizmeti olarak mevcut değil. Bu, Hotmail’in hala buralarda olup olmadığını ve gelecekte de çalışır durumda olup olmayacağını merak eden kullanıcılarda kafa karışıklığına neden oluyor. Ayrıca etkin olmayan Hotmail kullanıcı adlarını nasıl alacağınızı veya bir Hotmail e-posta adresini Outlook ile nasıl değiştireceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu yanıtları öğrenmek için aşağıdaki kılavuza bakın.

Hotmail hesabınıza mobil cihazlardan (cep telefonu, tablet gibi) veya kişisel bilgisayar cihazlarından (bilgisayar, dizüstü bilgisayar, MacBook gibi) giriş yapabilirsiniz.

Bugün kılavuzumuz, görünüm hesabınıza nasıl giriş yapacağınızla ilgili ana ayrıntıları sağlayarak size yardımcı olacaktır. Herhangi bir sorunla karşılaşmadan nasıl giriş yapabileceğinizi öğrenmek için takipte kalın.

Hotmail hesabınızda oturum açmak, bilgisayar tarayıcılarınız aracılığıyla kolay bir iştir. Bu hızlı bir iş. Tek ihtiyacınız olan web sitelerini ziyaret etmek. Hotmail e-posta hesabınıza herhangi bir sorun yaşamadan giriş yapmak için verilen adımları dikkatli bir şekilde takip edin:

 • Tarayıcınızı açın ve yeni bir sekme açın. https://outlook.live.com/ yazmanız yeterli

 • Sitenin sağ üst köşesinde Oturum aç’ı göreceksiniz. Sadece üzerine tıklayın.

 • Tıkladıktan sonra, e-postanızı ve şifrenizi girmeniz için sizi giriş ekranına yönlendirecektir. Bundan sonra, Oturum aç düğmesine tıklamanız gerekir.

Hotmail hesabınıza giriş yapmak, mobil cihazlardavda rahattır. Tek ihtiyacınız olan Outlook’un yalnızca Android veya iOS uygulaması. Outlook uygulamasını mobil cihazlarınıza indirin ve aşağıdaki adımları izleyerek Hotmail hesabınızda oturum açın:

 • Mobil cihazınızda Outlook Uygulamasını açın.

 • Bundan sonra, uygulamanın ana sayfasını göreceksiniz.

 • Orada “Başlayın” düğmesini göreceksiniz, buna tıklayın.

 • Ardından, Gmail Hesabınızı bağlamanızı söyleyen uygulamayı göreceksiniz. O ekranı atlamalısınız.

 • Bundan sonra, e-posta adresinizi yazmanız ve bu devam düğmesine tıklamanız gerekir.

 • Bir sonraki ekranda şifrenizi yazmanız gerekiyor. Bundan sonra, devam düğmesine tıklayın.

Hotmail.com Kaydol

Bir Hotmail hesabı oluşturmak hayal edebileceğiniz kadar basittir ve sizi ona ulaştırmak için birkaç temel adım gerekir. Nasıl çok iyi bitebileceğini bilmek ister misiniz? Her şey düşünüldüğünde, sizi bu harika posta yönetimine götürecek birkaç basit gelişme.

 • https://login.live.com/ adresine gitmelisiniz Hotmail Signup erişimi için burayı tıklayın .

 • Yapmanız gereken aşağıdaki şey, sizi kayıt sayfasına götürecek olan hesap oluştur düğmesine dokunmaktır.

 • Bu noktadan sonra Hotmail’e ulaşmak için koğuşlarda kullanılacak bir E-posta Kimliği ve Gizli kelime girmelisiniz.

 • Bu noktada özel e-postaları almak için size yaklaşacak mı? Microsoft’un e-postalardaki ilerlemesini görmek isteyip istemediğinizi seçeceksiniz.

 • E-posta Kimliği, Kullanıcı Adı, bireysel incelikler, adres incelikleri ve gizli anahtar gibi birkaç önemli incelik burada gerekli olacaktır. Bu incelikler hesabınızı yapmak için kullanılacak ve Hotmail bilgilerinizin sigortalanmasını sağlamıştır.

 • İncelikleri girdikten sonra, Hotmail hesabını almak için son avans olacak olan başvurunuzu tıklayıp onaylamanız gerekecektir. Tıklayıp onayladıktan sonra, hesabınızın yapıldığını ve emin ellerde olduğunu garanti edecek içerik veya e-posta yoluyla bir onay gönderilecektir.

Bunlar, bir Hotmail hesabı alma konusundaki düşünceleri yapmak için atmanız gereken araçlardır.

Hotmail.com Hesabı Kurtarma

Hotmail oturum açarken hesabınızın gizli ifadesini gözden kaçırdınız ve sorunla mı karşılaştınız? Hesabınızı hemen hemen kurtarmak için bu temel ilerlemeyi takip edin

 • Adım 1: İnternet tarayıcınız ile Hotmail giriş sayfasına göz atın

 • Adım 2: E-posta adresinizi girin ve Aşağıdaki düğmesine basın.

 • Adım 3: “Gizli ifademi Gözden Geçir” Bağlantısına tıklayın. Şimdi kontrol tekniğini seçin ve siz olduğunuzu onaylayın.

 • Adım 4: görünüm, Hotmail hesabınız için başka bir gizli ifadeye yaklaşacaktır. Gizli anahtarınızı sağlam tutun ve hatırlamasını sağlayın.

 • Adım 5: Övgü, Hotmail hesabınızı etkili bir şekilde kurtardınız ve yeni gizli ifadeyi kullanarak Hotmail hesabınızda oturum açabilirsiniz. Hotmail oturum açma önlemi için daha önce başvurulan oturum açma adımlarını izleyin.

Hotmail Hesabım Nerede?

Birçok aktif Hotmail kullanıcısının bildiği gibi, ünlü e-posta adresi ortadan kaybolmadı. Aksine, oldukça işlevseldir ve Gmail, Outlook veya Yahoo ile aynı mükemmel itibara sahiptir. Hotmail e-posta hesabı, Outlook e-posta istemcisi, Microsoft Teams, Skype, OneDrive, Office 365 ve hatta Windows Insider Programı ile kolayca kullanılabilir .

Ancak, bazı blog gönderilerinde ve videolarında Microsoft, Hotmail.com etki alanından Outlook.com’a geçiş konusunda ısrar ediyor. Bunu kolayca yapabilmenize rağmen, kullanıcıların bir tarayıcı veya Outlook’un Android / iOS uygulamasından Hotmail’e erişmesini engelleyen hiçbir şey yoktur.

Outlook’ta Hotmail Hesabıma Nasıl Erişilir?

Herhangi bir web tarayıcısında adres çubuğuna “hotmail.com” yazarsanız, sizi otomatik olarak “outlook.com”a yönlendirecektir. Parolanızı hatırlıyorsanız, buradan Hotmail etki alanında oturum açabilirsiniz. Şu anda Hotmail için web postası veya diğer özel hizmetler bulunmamaktadır.

Benzer şekilde, Live.com, MSN.com ve Passport.com gibi tüm diğer Microsoft e-posta adreslerine ve bunların ülkeye özgü alt alan adlarına doğrudan Outlook.com’dan erişilebilir ve yalnızca Outlook web postasından veya masaüstü/mobil istemciler.

Hotmail’i Outlook.com hesabınızla kullanıyorsanız, bunu “ Microsoft Hesap Profili -> Hesap Bilgileri -> Oturum açma tercihleri” üzerinden doğrulayabilirsiniz . Birincil veya ikincil takma ad olarak kaydedilmiş olacaktır. Daha önce bir Outlook.com e-posta hesabı kullanmadıysanız, Hotmail mevcut tek takma ad olarak gösterilecektir.

Eski Hotmail Hesabınızı Nasıl Geri Alabilirsiniz?

Artık erişiminizin olmadığı eski bir Hotmail hesabınız var mı? Bir takvim yılı boyunca (365 günden biraz daha az) bir kez giriş yaptıysanız ve şifreyi hala hatırlıyorsanız, erişimi yeniden kazanmak kolaydır. Doğrulama kodu almak için bir telefon numarasına veya alternatif bir e-posta adresine ihtiyacınız olabilir.

Ancak Hotmail hesabınızı çok uzun bir süre (yaklaşık iki yıl veya daha fazla) kullanmadıysanız, Microsoft e-posta adresini hareketsizlik nedeniyle silmiş olacaktır. Bu, tüm e-postalarınızın, kişilerinizin ve diğer depolanan verilerinizin kalıcı olarak kaldırıldığı anlamına gelir. Bu silinen e-posta hesaplarının herhangi birinin, e-posta adresinin tekrar kullanılabilir hale gelmesi için 60 günlük bir bekleme süresi vardır.

90’lı yılların ortalarında kurulan Hotmail, birçok kişi tarafından kullanılmaya devam eden en eski e-posta adreslerinden biridir. Ancak, Microsoft’un Outlook’u artık tüm Hotmail hesaplarını yönettiğinden, artık ayrı bir web posta hizmeti olarak mevcut değil. Bu, Hotmail’in hala buralarda olup olmadığını ve gelecekte de çalışır durumda olup olmayacağını merak eden kullanıcılarda kafa karışıklığına neden oluyor. Ayrıca etkin olmayan Hotmail kullanıcı adlarını nasıl alacağınızı veya bir Hotmail e-posta adresini Outlook ile nasıl değiştireceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu yanıtları öğrenmek için aşağıdaki kılavuza bakın.

Hotmail Hesabım Nerede?

Birçok aktif Hotmail kullanıcısının bildiği gibi, ünlü e-posta adresi ortadan kaybolmadı. Aksine, oldukça işlevseldir ve Gmail, Outlook veya Yahoo ile aynı mükemmel itibara sahiptir. Hotmail e-posta hesabı, Outlook e-posta istemcisi, Microsoft Teams, Skype, OneDrive, Office 365 ve hatta Windows Insider Programı ile kolayca kullanılabilir .

Ancak, bazı blog gönderilerinde ve videolarında Microsoft, Hotmail.com etki alanından Outlook.com’a geçiş konusunda ısrar ediyor. Bunu kolayca yapabilmenize rağmen, kullanıcıların bir tarayıcı veya Outlook’un Android / iOS uygulamasından Hotmail’e erişmesini engelleyen hiçbir şey yoktur .

Outlook’ta Hotmail Hesabıma Nasıl Erişilir?

Herhangi bir web tarayıcısında adres çubuğuna “hotmail.com” yazarsanız, sizi otomatik olarak “outlook.com”a yönlendirecektir. Parolanızı hatırlıyorsanız, buradan Hotmail etki alanında oturum açabilirsiniz. Şu anda Hotmail için web postası veya diğer özel hizmetler bulunmamaktadır.

Benzer şekilde, Live.com, MSN.com ve Passport.com gibi tüm diğer Microsoft e-posta adreslerine ve bunların ülkeye özgü alt alan adlarına doğrudan Outlook.com’dan erişilebilir ve yalnızca Outlook web postasından veya masaüstü/mobil istemciler.

Hotmail, Outlook Oturum Açma Tercihlerini Yeniden Adlandır

Hotmail’i Outlook.com hesabınızla kullanıyorsanız, bunu “ Microsoft Hesap Profili -> Hesap Bilgileri -> Oturum açma tercihleri” üzerinden doğrulayabilirsiniz . Birincil veya ikincil takma ad olarak kaydedilmiş olacaktır. Daha önce bir Outlook.com e-posta hesabı kullanmadıysanız, Hotmail mevcut tek takma ad olarak gösterilecektir.

Eski Hotmail Hesabınızı Nasıl Geri Alabilirsiniz?

Artık erişiminizin olmadığı eski bir Hotmail hesabınız var mı? Bir takvim yılı boyunca (365 günden biraz daha az) bir kez giriş yaptıysanız ve şifreyi hala hatırlıyorsanız, erişimi yeniden kazanmak kolaydır. Doğrulama kodu almak için bir telefon numarasına veya alternatif bir e-posta adresine ihtiyacınız olabilir.

Hotmail Outlook Telefonla Doğrulama

Ancak Hotmail hesabınızı çok uzun bir süre (yaklaşık iki yıl veya daha fazla) kullanmadıysanız, Microsoft e-posta adresini hareketsizlik nedeniyle silmiş olacaktır. Bu, tüm e-postalarınızın, kişilerinizin ve diğer depolanan verilerinizin kalıcı olarak kaldırıldığı anlamına gelir. Bu silinen e-posta hesaplarının herhangi birinin, e-posta adresinin tekrar kullanılabilir hale gelmesi için 60 günlük bir bekleme süresi vardır.

Bir başkasının etkin olmayan Hotmail kullanıcı adınızı kullanmasını istemiyorsanız , öncelikle Hotmail hesabıyla ilişkili alternatif bir e-posta adresi aracılığıyla hala kurtarıp kurtaramayacağınızı öğrenin . Hatırlamıyorsanız ve şifreyi unuttuysanız, tek seçenek aynı kullanıcı adıyla başka bir Hotmail hesabı oluşturmaktır. E-postalar kurtarılamasa da, geçmişte kullanmış olabileceğiniz herhangi bir üçüncü taraf hizmetinde tekrar oturum açmak için eski Hotmail’i kullanabilirsiniz.

Hotmail Hesap Kurtarma

 1. Önce Outlook.com ana sayfasındaki “Ücretsiz hesap oluştur” bölümüne gidin . Burada, bir açılır menüde hem Outlook.com (varsayılan) hem de Hotmail.com seçeneklerini bulacaksınız. Eski Hotmail hesabıyla eşleştirilecek kullanıcı adını seçin.
 2. Hotmail e-posta hesabı için istediğiniz parolayı girin. Bu e-posta hesabı yeni olduğundan, aynı eski şifre veya yeni bir şey olması önemli değil.
 3. Hesap oluşturma isteğinizi doğrulamak için basit bir bulmacayı çözün. Hotmail ile yeni Microsoft hesabı oluşturulduğunda, bir karşılama e-postası ile Outlook.com sayfasına yönlendirileceksiniz.
 4. Diğer kurtarılan hesap ayrıntılarını doldurmak için “Microsoft Hesabım”a gidin.

Hotmail Outlook Yapma

Hotmail Hesabını Outlook Olarak Yeniden Adlandırın: Mevcut kullanıcı adınızı korurken e-posta adresinizi Hotmail’den Outlook.com’a kolayca değiştirebilirsiniz. Bu, yeni Outlook.com adresini kullanarak oturum açarken tüm e-postaların eski Hotmail adresine teslim edilmeye devam etmesine olanak tanır. Şifreniz değişmeden kalır.

 1. Hotmail hesabınızla Outlook.com’da oturum açın ve sağ üst köşedeki profil simgesine tıklayın. Buradan “Microsoft Hesabım”ı açabilirsiniz.
 2. Microsoft Hesap Profiline gidin ve “Hesap bilgileri” bölümünde “Hesap bilgilerini düzenle”yi seçin.
 3. “Microsoft’ta nasıl oturum açacağınızı yönetin” sayfasında, Outlook.com, Skype, OneDrive ve diğer hizmetlere erişmek için kullandığınız tüm e-posta takma adlarını görebileceksiniz. Hotmail’den başka bir şey kullanmadıysanız, başka seçenek kalmayacak.
 4. “E-posta ekle”yi tıklayın.
 5. Outlook.com ile yeni bir e-posta takma adı seçin. Eski Hotmail kullanıcı adınızla tamamen aynı olabilir.

Yeni Outlook.com e-posta adresi Hotmail ile aynı kullanıcı adıyla oluşturulduktan sonra, onu birincil e-posta adresiniz yapabilirsiniz. Bu yeni birincil takma adın tüm Microsoft ürünlerinde ve hizmetlerinde görünmesi 48 saat kadar sürebilir. Ayrıca, arkadaşlarınızdan bazıları çıkış yapıp tekrar giriş yapana kadar çevrimdışı görünebilir.

Hotmail Giriş Sorunları

1. Hotmail Şifremi Unuttum / Gizli Sorumu Hatırlamıyorum

Parolanızı ve gizli sorularınızı hatırlamamak, özellikle eski ve etkin olmayan Hotmail hesaplarında oldukça yaygın bir sorundur. Yukarıda “Eski Hotmail hesabımı nasıl geri alırım” bölümünde gösterildiği gibi alternatif bir e-posta adresinden hesap kurtarmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapamıyorsanız, Hotmail ana sayfasındaki “Ücretsiz hesap oluştur” bölümünden eski Hotmail hesabına yeniden erişmeyi deneyin.

2. Hotmail Hesabı Aktive Etme

Hotmail hesabınızın hala aktif olup olmadığını öğrenmenin en kolay yollarından biri Outlook.com ana sayfasındaki “Hesap oluştur” bölümündendir. Hareketsizlik için test ettiğiniz kullanıcı adını kullanarak yeni bir hesap oluşturmayı deneyin. Hesap etkin değilse, “Bizde bir hesabınız yok gibi görünüyor. Eski kullanıcı adını kullanarak bir tane oluşturacağız.”

3. Microsoft Hotmail Hesabımı Siler mi?

Microsoft, iki yıldan uzun süredir kullanılmayan herhangi bir hesabı etkin değil olarak kabul eder. Uzun süre işlem yapmamanıza rağmen bu hesaba erişmenin birkaç yolu vardır: Etkin bir Microsoft ürünü veya hizmeti satın almak için kullandıysanız, bir hediye kartından veya krediden kullanılmamış bir Microsoft hesabı bakiyeniz varsa, hesabı yayınlamak için kullandıysanız Microsoft Mağazası ve size Microsoft’tan bir eğitim sertifikası kazandırdıysa.

4. Kullanıcı adı ve şifre eşleşmiyor

Çoğumuz Outlook hesabının oturum açma kimlik bilgilerini unuttuğumuz için bu sorun en yaygın Hotmail Oturum Açma sorunları olarak belirtilmektedir . ‘ Kullanıcı adı ve Şifre eşleşmiyor ‘ açılır mesajınıalırsanız, doğru kullanıcı adını ve şifresini girdiğinizden emin olun. Outlook.com parolaları  büyük/küçük harf duyarlıolduğundan, öncelikle Caps Lock tuşunun açık olup olmadığını kontrol edin .  Kullanıcı adınızı girerkene-posta adresinizi tam olarak yazmanız, @ Hotmail.com bölümünü atlamamanız gerekmektedir . Her şey yolundaysa ve hala başaramadıysanız, Hotmail şifresini sıfırlamayı deneyin.

5. Hesap geçici olarak engellendi

Hotmail hesabınızın bilmeden bloke edilmesi ve en çok ihtiyacınız olduğu anda giriş yapamamanız can sıkıcı olabilir. sabırlı ol. Onu geri alabilirsin. Bazen e-posta servis sağlayıcısı, hesabınızda herhangi bir şüpheli etkinlik tespit ederse hesabınızı geçici olarak engeller. Genel olarak, hesabınızın spam içerikli olduğu tespit edilirse engellenebilirsiniz.
Microsoft hesabınızın engellemesini kaldırmak için oturum açın ve bir güvenlik kodu almak için ekrandaki talimatları izleyin. Aldıktan sonra kodu girin.

6. Gelen kutusundaki tüm e-postalar yanlışlıkla silindi

Geçtiğimiz günlerde yanlışlıkla sildiğiniz e-postalarınızı kurtarabilirsiniz. Ayrıca bu özellik, herhangi bir korsanın Outlook hesabınızı ele geçirmesi (Outlook’a erişememesi) ve tüm önemli e-postalarınızı gelen kutusundan silmeye gelmesi durumunda da yardımcı olur. Silinen e-postaları kurtarmak için Hotmail e-posta gelen kutusunun sol tarafında bulunan’ Silindi ‘ klasörünü tıklayın. Ardından, almak istediğiniz e-postaları seçin. Şuna dikkat edin: E-postaları kurtarma özelliği alt hesaplarda mevcut değildir. Çocuğun hesabından e-postaları silerseniz, bunlar sonsuza kadar kaldırılır.

7. Doğrulama kodunu almadım.

Eğer kullanıyorsanız  iki adımlı doğrulamayı  tek kullanımlık kodla Outlook.com içinde giriş veya işarete, doğrulama kodu Outlook giriş tamamlamak için esastır. Doğrulama kodunu alamadıysanız, doğru cep telefonu numarasını girdiğinizden ve bu numaraya erişiminiz olduğundan emin olun. Kod oluşturmak için Kimlik Doğrulama uygulamasını kullanmanızı öneririz, böylece güvenlik kodunu almak için kısa mesaja güvenmek zorunda kalmazsınız.

8. Senkronizasyon hatası 8500201D

Microsft desteği, sorunun farkında olduklarını ve mühendislerin bu sorunu çözmek için çalıştığını söylüyor. Yani şimdilik beklemekten başka çare yok.

Bir cevap

 1. Googleperest dedi ki:

  Gmail Giriş

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: